ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΥΠΟΥΡΓΟΥ κας ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ!

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας δημιουργήθηκε από τους ίδιους τους μαθητές μας, στο μάθημα των ΤΠΕ ένα ημερολόγιο για το νέο έτος. Με λέξεις που σκεφθήκανε και καταγράψανε στους υπολογιστές από διάφορες δράσεις που έχουν πραγματοποιηθεί την φετινή σχολική χρονιά δημιούργησαν Συννεφόλεξα που διακόσμησαν τα ημερολόγια. Το σχεδιό μας έγινε πραγματικότητα με την αμέριστη προσφορά των χορηγών μας, που αγκαλιάζουν το σχολείο μας σε κάθε πρωτοβουλία του!
Συγκεκριμένα :
– Το συννεφόλεξο για τον Λαχανοκηπό μας από την Γ΄ και Δ΄ Δημοτικού

– Για Πάσχα από την Β’ και Στ΄ Δημοτικού

– Για την Φιλία από το εργαστήριο δεξιοτήτων της Ε΄ Δημοτικού

– Για την επίσκεψή μας στο Κάστρο του Άργους από την Στ΄Δημοτικού

– Για το φθινόπωρο από τις Γ΄&Δ΄

– Για την Κυκλοφοριακή Αγωγή από τους μαθητές/τριες της Α΄τάξης

Το ημερολόγιό μας το στείλαμε ως ευχές και στο Υπουργείο Παιδείας και η ανταπόκρισή τους ήταν άμεση:

Αξιότιμη κυρία Σκαρπέντζου,

Εκ μέρους της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων Νίκης Κεραμέως, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά, τόσο εσάς όσο και όλο το προσωπικό του Δημοτικού Σχολείου Φιχτίου για το ημερολόγιο που μας αποστείλατε και να συγχαρούμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συνέβαλαν στην υλοποίηση της δημιουργικής αυτής πρωτοβουλίας.

Αντευχόμαστε Καλή Χρονιά με υγεία, δημιουργικότητα και αισιοδοξία.

Με εκτίμηση,

Γραφείο Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων