Σχολικός Εορτασμός για την την 28η Οκτωβρίου 1940

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η θεατρική παράσταση των μαθητών της Γ’ και Δ’ τάξης με θέμα το Έπος του 1940.
Στην αρχή έγινε παράδοσης της Σημαίας στη Σημαιοφόρο και ορίστηκαν οι παραστάτες από τον σύλλογο διδασκόντων για την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου για το σχολικό έτος 2022 -23.
Στη συνέχεια από τους μαθητές/τριες των Γ’,Δ’,Ε’ και Στ’ Τάξεων τραγουδήθηκε με την καθοδήγηση της κας Γλύκα Τζίμα το “Τραγούδι της Λευτεριάς”, όπως τους δίδαξε η δασκάλα μουσικής κα Οικονομοπούλου Αντωνία.
Έπειτα οι μαθητές/τριες της Γ΄ και Δ΄ τάξης μας παρουσίασαν πολύ όμορφες σκηνές από όλοι την διάρκεια του Ελληνοϊταλικού πολέμου , την γερμανική κατοχή και τέλος την απελευθέρωση του Ελληνικού κράτους.
Την γιορτή επιμελήθηκε η κα Παπαδοπούλου Μαρία με την συνεργασία της κας Δρακούδη Χριστίνας