#GIGERASMUS2022 μέρες  erasmus
#GIGERASMUS2022 μέρες erasmus

Το Δημοτικό σχολείο Φιχτίου, συμμετείχε στον εορτασμό των #ErasmusDays με τη συμβολή των εκπαιδευτικών του στις περιφερειακές ομάδες σεμιναρίων και διαπεριφερειακές ομάδες επικοινωνίας του σχεδίου σύμπραξης GIG (Gamified Introduction to Gamification) Erasmus+2021-2-EL01-KA210-SCH-000050330 στις αντίστοιχες διαδικτυακές συναντήσεις γνωριμίας τους που διοργανώθηκαν από την συντονιστική ομάδα του ΠΕΚΕΣ Πελοποννήσου υπό την επίβλεψη του κ. Κελεφιώτη ΣΕΕ ΠΕ04 . Δυναμική η παρουσία μας στο νομό Αργολίδας και στην ομάδα Σεμιναρίων του σχεδίου σύμπραξης που συμμετέχει το σχολείο μας ως εταίρος. Ευχαριστούμε για την ευκαιρία να έρθουμε πιο κοντά με τους συνεργάτες μας , να μάθουμε για τις εξελίξεις του σχεδίου μας και να γιορτάσουμε το Erasmus+ μαζί γιατί η ευκαιρία για συνεργασία, ανταλλαγή γνώσεων και πόρων και η αγάπη για τη μάθηση πρέπει να είναι αυτό ακριβώς …ΓΙΟΡΤΗ!! #ErasmusDays, #ErasmusDays2022, #ErasmusPlus, ,#δημοτικό σχολείο Φιχτίου, #gigerasmus, #GIGERASMUS #ErasmusPlusIKY.

Από εδώ και στο εξής το λογότυπο που επιλέχτηκε να αντιπροσωπεύει τα συμμετέχοντα σχολεία, κατόπιν ψηφοφορίας θα είναι το παρακάτω:

…και για την ιστορία… το logo που δημιούργησαν συνεργατικά μαθητές των Ε΄&ΣΤ΄τάξεων του Δημοτικού σχ. Φιχτίου ήταν: