#GIGERASMUS2022 Οι δικές μας μέρες  erasmus
#GIGERASMUS2022 Οι δικές μας μέρες erasmus

Tο σχολείο μας συμμετείχε στη γιορτή των Erasmus days 2022 την Πέμπτη 13/10/22 οργανώνοντας τη δική του εκδήλωση. Στα πλαίσια αυτής της εκδήλωσης, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ενημερώθηκαν από την εκπαιδευτικό Πληροφορικής Βασιλική Τσόκολα, υπεύθυνη του σχεδίου της υποομάδας επικοινωνίας για το twitter, για τον οδικό χάρτη του προγράμματος και την πορεία του σχεδίου μέχρι τα μέσα Οκτωβρίου. Πιο συγκεκριμένα, μέσα από την προβολή της παρουσίασης της 1ης Διαπεριφερειακής Συνάντησης, δημιουργήθηκε ένας εποικοδομητικός διάλογος σχετικά με το πρόγραμμα διάχυσης του προγράμματος Erasmus+, παρουσιάστηκαν τα εργαλεία που χρησιμοποιήθηκαν για το σχεδιασμό του δικού μας λογότυπου και η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την ανταλλαγή απόψεων και την παρουσίαση των προσδοκιών των συμμετεχόντων από το πρόγραμμα και την επικείμενη επιμόρφωση στην Τρίπολη.
#ErasmusDays, #ErasmusDays2022, #ErasmusPlus, ,#δημοτικό σχολείο Φιχτίου, #gigerasmus, #GIGERASMUS #ErasmusPlusIKY.