…και μαθήματα κολύμβησης

Την Τετάρτη 27/03/2024 ξεκίνησαν τα μαθήματα κολύμβησης για τους μαθητές της Γ’ & Δ’ τάξης του σχολείου μας. Από την πρώτη κιόλας μέρα φάνηκε πόσο δημιουργικό και απαραίτητο είναι το πρόγραμμα της κολύμβησης. Τα παιδιά ανταποκρίθηκαν απόλυτα στις συνθήκες του κολυμβητηρίου, χάρηκαν το νερό, απέκτησαν αυτοπεποίθηση και καινούργιες εμπειρίες!!!

Και αυτό είναι ΜΟΝΟ η αρχή!!!

Το πρόγραμμα θα συνεχιστεί μέχρι το τέλος του σχολικού έτους, κάθε Τετάρτη από τις 10:00 έως τις 11:30.

Ευχαριστούμε το εξειδικευμένο διδακτικό προσωπικό του κολυμβητηρίου (καθηγητών Φυσικής Αγωγής) που εκπληρώνουν με όλες τις δυνάμεις τους το πρόγραμμα της κολύμβησης.

Τέλος, ευχαριστούμε τον υπεύθυνο Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κύριο Πραγκαστή για την πληθώρα ερεθισμάτων που δίνει στα παιδιά και την ευκαιρία να γνωρίσουν διαφορετικές πτυχές της Φυσικής Αγωγής.