Σεμινάριο για τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς «Υπερβολική ενασχόληση με το διαδίκτυο και διαδικτυακός εκφοβισμός»

Τα παιδιά αγαπούν την τεχνολογία και από πολύ μικρή ηλικία μαθαίνουν να πλοηγούνται στο διαδίκτυο , να παίζουν διαδικτυακά παιχνίδια και να χρησιμοποιούν tablets και smatrphone.
Παρ΄ όλα αυτά καθημερινά ερχόμαστε αντιμέτωποι με τους κινδύνους που μπορεί να έχει αυτή η ενασχόλησή τους , όπως ο εθισμός στα ηλεκτρονικά παιχνίδια και στα κοινωνικά δίκτυα , η παραπλάνηση μέσω του διαδικτύου και ο διαδικτυακός εκφοβισμός .
Για το λόγο αυτό το σχολείο μας διοργανώνει στο χώρο του σχολείου στις 21 Νοεμβρίου 2022 και Ώρα 18:00-19:00 σεμινάριο για τους γονείς όλων των τάξεων, με θέμα «Υπερβολική ενασχόληση με το διαδίκτυο και διαδικτυακός εκφοβισμός»
Εισηγητής : Μαρία Δάρα –Ψυχολόγος γραμμής Βοήθειας Help-line.gr Ελληνικού κέντρου Ασφαλούς διαδικτύου ΙΤΕ.
Σας περιμένουμε όλους στην εκδήλωση !!!